Michal Špaček

Amatérský šachista, profesionální ekonom

Z Trenčína do Prahy

[01.12.2019 19:09:00]Šachový vlak 2019
Úterý 15. 10. 2019

Vstávám ve tři čtvrtě na sedm, sbalím si a skočím dolů na jedinou snídani, kterou jsem ve vlaku platil zvlášť – a snad proto je dost skromná. Zaplatím, odevzdám klíče a vyrazím na kešky. A protože penzion je od nádraží poměrně daleko a úschovna zavazadel je na nádraží kvůli rekonstrukci mimo provoz, tahám kufr s sebou. Opět svítí slunce a jsem v tričku v krátkých rukávech. Navštívím tak obchodní centrum, most z roku 1956, projdu se podél řeky k stanici Trenčín Předměstí a kouknu se i do nového Trenčína. Před trenčínskou prokuraturou pomocí kapesního nože rozmontovávám skrýš, zatímco dovnitř vstoupí nejprve prokurátoři, pak vězni. Po deváté hodině a šesti odlovených keškách naberu směr nádraží. Tam jsem jako jeden z prvních, odevzdám kufr, sednu na lavičku a vyhřívám se na slunci.

Vyčíhne si mě mladík, dělající průzkum pro Slovenské železnice. Namítám, že jsem přijel zvláštním vlakem a moje odpovědi budou matoucí. Přesto se ptá, kdy a odkud jsem vyjel – v pátek po desáté hodině z Prahy. A kdy jsem do Trenčína přijel? V úterý ve tři čtvrtě na tři do Trenčína. Sleduje, zda si nedělám legraci, a zaškrtne, kolik je mi let, odkud jsem a že jsem byl v Trenčíně za zábavou.

Desáté kolo hraji černými na stole osm proti Van Voiorthuisen Peeweemu, který hraje v týmu Amsterdamu, ač pochází z Delft. Proti mistru FiDE (se současnou sílou kandidáta mistra) se mi podaří vyrovnat, nabídnu remízu a je přijata. Ve voze rozhodčích se dozvím, že většina potíží s hráči vzniká v zadních vagónech, kde vlastně o nic nejde. Někdy v ten okamžik se zjeví hráč, že se na první šachovnici zastavily hodiny, pan Herejk vyrazí řešit problém a já zmizím v zadním kupé si číst a probírat poštu.

Jedenácté kolo hraji bílými znovu na stole osm proti Olegu Maximovi z Moskvy. I tady ve vyrovnané pozici nabídnu remízu, která však není přijata, tak hrajeme dál, až (pořád ještě ve vyrovnané pozici) nakonec spadnu na čas.

Tím pádem končím se šesti body na dvacátém devátém místě, plus mínus na mém ratingu. Jdu do jídelního vozu na pivo a řízek. Je tu už plno (hrál jsem nezvykle dlouho), tak přisednu k paní Modrové, která vypráví, jak ji Jiří Navrátil s manželkou vyděsili brněnskými historkami z místního Bronxu, takže paní Modrová raději rozmístila cenné věci po celém těle, vyšla z hotelu Old Town ven, spatřila Romy a okamžitě volala taxíka.

Dojím, koupím víno s ještěrkou, čtyři sklenice a obsadím kupé, kam se za mnou stáhne část výpravy Českých drah a Sven. Táňa Šeráková se loučí, že vystoupí v Olomouci a pojede domů – nechává nám slivovici, jež je rychle dopita. Další šachisté raději přesednou na Regiojet, který by měl být v Praze dříve. My ostatní popíjíme jedno víno za druhým – ještěrku, rosničku, ledňáčka, ještěrku, a ještě jednoho ledňáčka, kterého Sven odlepí z etikety a přilepí si na zápisník, aby mu připomínal šachový vlak. Ladislav Winkelhöfer vypráví historky o všech svých spolunocležnících z různých šachových ročníků. Pak přijde pan Rychtecký a je podroben geografickému testu Pavla Popelky – kde jsou ženy nejkudrnatější (v Keni) a který ženský orgán je nejmocnější - Světová rada žen. Probíráme příští ročník Šachového vlaku, na který pan Popelka nahlíží technicky. V červnu bude horko a ve starých vagónech nefunguje klimatizace. Ale to je stejně jedno, protože vagóny, v kterých se Šachový vlak hraje, stejně nesmí kvůli přísným limitům za hranice. Mohou jet jen 140 kilometrů za hodinu, ostatní soupravy zdržujeme, a proto dnes jedeme po vedlejších tratích. Pak zastavíme v Nymburce, kde se dozvíme, že se porouchala lokomotiva, která ztratila impulsy. V tu chvíli začnou nadávat i pracovníci Českých drah. Naštěstí jako v pohádce jede okolo lokomotiva, která zrovna nemá co dělat, tak ji zapřáhnou do vlaku a po hodině čekání vyrážíme dál.

Přijde Anežka, kterou Pavel Popelka začne přemlouvat, aby vydala fotografickou knihu ze Šachového vlaku, že bych do ní já mohl napsat komentář. To už máme za sebou pátou láhev vína, a tak se probírá, kdo vedl šachový klub v Chebu, jaké byly v turnajích ceny, jak se ve Stodu jmenovalo kino a který šachista v Chebu kdy umřel.

Když přijedeme do Prahy, odneseme všechny sklenice a láhve vína do jídelního vozu. Nezastavíme tak docela na kolejích u vládního salónku, ale o pár nástupišť dál. Zmocním se kufru, málem se srazím s Davidem Navarou a drandím do salónku na vyhlášení. Množství hráčů dále řídne, jak se snaží dostihnout přípoje, které zrovna odjíždějí. Zjistí se, že nefunguje mikrofon, ale Pavel Popelka se zvedne, že tomu rozumí, a během celého vyhlašování (které proběhne bez mikrofonu) se šťourá ve zvukové skříni. Při vyhlašování mohutně povzbudím pana Kosmatu (desáté místo), Svena (sedmé místo) a Josefa Báru mladšího (nejmladší účastník). Fotím Ladislava Winkelhöfera (má o půl bodu víc než já) s Davidem Navarou, který přišel předat ceny. Pan Anikumar z Indie zve ostatní na konec ledna na šachový turnaj na hausbótech v indickém státě Kerala.

A pak vše skončí, já se s ostatními rychle rozloučím a spěchám na metro a na autobus, abych byl už doma, kde se musím připravit na normální pracovní den.

 

zobrazeno(15724x) | příspevky(24x)

formulář pro příspvěvky
kontrolní kód

příspěvky k článku

17.04.2020 09:45:34 | panistefanin

best colleges in texas

03.04.2020 15:58:51 | kamalcargo

 Thanks for sharing informative information. We also offer these services at affordable price.

packers and movers in thane

packers and movers thane

movers and packers in thane

 

movers and packers thane

30.03.2020 14:01:23 | jaibalajipackers

 

Thank you very much for this helpful post. It is great to read and the points provided are wonderful to know and understand.

Packers and movers in Thane

Packers and Movers Than

movers and packers in thane

 

movers and packers thane

30.03.2020 08:44:27 | evangelical

www.evangelicaloutreach.org/dan-corner-the-believers-conditional-security.htm

www.evangelicaloutreach.org/printfreetracts.htm

www.evangelicaloutreach.org/witnessing.htm

www.evangelicaloutreach.org/mary-of-the-bible.htm

www.evangelicaloutreach.org/religious-deception.htm

www.evangelicaloutreach.org/miracles.htm

www.evangelicaloutreach.org/sermons.htm

www.evangelicaloutreach.org/etlicense.htm

www.evangelicaloutreach.org/christian-beliefs.htm

www.evangelicaloutreach.org/grace-or-works.htm

www.evangelicaloutreach.org/who-is-michael-the-archangel.htm

www.evangelicaloutreach.org/nwt.htm

www.evangelicaloutreach.org/jehovahs-witnesses-answered.htm

www.evangelicaloutreach.org/hereticDavidJStewart.htm

www.evangelicaloutreach.org/got-questions.htm

www.evangelicaloutreach.org/galatianism.htm

www.evangelicaloutreach.org/grace-or-works.htm

www.evangelicaloutreach.org/plan-of-salvation.htm

www.evangelicaloutreach.org/christian-poems.htm

www.evangelicaloutreach.org/salvation-quiz.htm

www.evangelicaloutreach.org/newconverts.htm

www.evangelicaloutreach.org/spiritual-death.htm

www.evangelicaloutreach.org/occult.htm

www.evangelicaloutreach.org/white-witchcraft.htm

www.evangelicaloutreach.org/ouija2.htm

www.evangelicaloutreach.org/joseph-prince-destined-to-reign.htm

www.evangelicaloutreach.org/charles-stanley.htm

www.evangelicaloutreach.org/calvinismrefuted.htm

www.evangelicaloutreach.org/eternallife.htm

www.evangelicaloutreach.org/post-tribulation-rapture.htm

www.evangelicaloutreach.org/antichrist.html

www.evangelicaloutreach.org/fatima.htm

 

16.03.2020 13:32:40 | Corona

I always play Chess with my family and friends, I am very good at it, I always beat them. But not I only play this  Happy glass game on my computer. 

 

02.03.2020 09:33:14 | How To Find Data In Google Sheets With VLOOKUP?

 

<a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">google sheets vlookup</a> : As a matter of first importance, let me explain a certain something. VLOOKUP with numerous criteria is conceivable in Google Sheets! There are two perspectives to the use of the Vlookup with numerous criteria in Google Sheets. Let me represent the equivalent. 1. Vlookup numerous criteria from a solitary section:

On the off chance that you are searching for Vlookup recipe with more than one standard from the principal section, find the details here –<a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">google sheets vlookup multiple criteria</a>

2. Vlookup different criteria from various segments: I will clarify this point right now detail. Click Here <a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">google sheets vlookup from another tab</a>

Right now, are two techniques that we can follow to manage at least 2 criteria or likewise called search enters in VLOOKUP use in Google Doc Spreadsheets.

<a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">googlesheets vlookup</a> | <a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">vlookup google sheets example</a> | <a href="http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/ ">vlookup google sheets</a>

02.03.2020 09:32:43 | How To Find Data In Google Sheets With VLOOKUP?

[url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]google sheets vlookup[/url] : As a matter of first importance, let me explain a certain something. VLOOKUP with numerous criteria is conceivable in Google Sheets! There are two perspectives to the use of the Vlookup with numerous criteria in Google Sheets. Let me represent the equivalent. 1. Vlookup numerous criteria from a solitary section:

On the off chance that you are searching for Vlookup recipe with more than one standard from the principal section, find the details here – [url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]google sheets vlookup multiple criteria[/url]

2. Vlookup different criteria from various segments: I will clarify this point right now detail. Click Here [url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]google sheets vlookup from another tab[/url]

Right now, are two techniques that we can follow to manage at least 2 criteria or likewise called search enters in VLOOKUP use in Google Doc Spreadsheets.

[url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]googlesheets vlookup[/url] | [url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]vlookup google sheets example[/url] | [url=http://worldtechlife.com/how-to-find-data-in-google-sheets-with-vlookup/]vlookup google sheets[/url]

25.02.2020 12:43:47 | smith leoo

Hey Thanks for sharing this valuable inform ation with us. I will come back to your site and keep sharing this information with us. Visit௹☞ bigpond webmail »  Water Heater Repair »  office.com/setup » office.com/setup » norton.com/setup.. Norton product key


 

25.02.2020 12:43:03 | smith leoo

 

Thank you so much for sharing these amazing tips. I must say you are an incredible writer, I love the way that you describe things. Please keep sharing. Visit@:-

[url=https://t-telstra.com]bigpond webmail[/url]| [url=https://anti-norton.com/]norton.com/setup[/url] | [url=https://oncallplumbernearme.com/services/water-treatment/]Water Heater Repair[/url] | [url=https://go-myoffice.com/]office.com/setup[/url] | [url=https://foreoffice.com/]office.com/setup[/url] | [url=https://hunt.news.blog/]Norton product key[/url]

20.02.2020 13:36:51 | Mekini

I did this when I played kings corner card game.

27.01.2020 21:49:57 | Techpro

www.diagnostic-immobilier-13001.fr/ 

25.12.2019 07:30:11 | office.com/setup

 office.com/setup - Most companies require an ultimate program to manage and create patterned data for their business performance and records. Even if you are a working individual or entrepreneur, you can still use Office to manage your work report and daily performance, such as using Excel to maintain your daily or monthly business revenue or profit. Moreover, you can use Excel spreadsheets to record your daily business expenses, and then you can refine your budget and deals to get the best ROI. Office is a productivity tool that can help you understand, analyze, record essential business data. 

25.12.2019 05:58:13 |

infopermainan.com/

<a href="http://www.ugazdinky.sk/forums/users/infogame/">Agen judi online terpercaya</a>

<a href="http://www.sheffieldfhs.org.uk/forums/users/infogame/">Situs judi online terbaik</a>

<a href="http://www.railcraft.info/forums/users/infogame">Poker online terbaru</a>

<a href="http://www.grumblr.us/forums/users/infogame/">Agen poker online terpercaya</a>

<a href="http://www.fact-checking-doctoring-data.esy.es/forums/users/infogame">daftar poker qq</a>

<a href="http://www.englishdefenceleague.org.uk/forums/users/infogame/">Judi poker online 2019</a>

<a href="http://www.doctorxy.com/members/infogame/">situs poker online terbaik</a>

<a href="http://www.divephotoguide.com/user/infogame">Situsjudi online indonesia</a>

<a href="http://www.dermandar.com/user/infogame/1">daftar poker qq</a>

<a href="http://www.cplusplus.com/user/infogame/">Daftar judi online</a>

<a href="https://pokeronline202.weebly.com/">Poker online indonesia</a>

<a href="http://www.bokcirklar.se/medlemmar/infogame/">Judi online 2019</a>

<a href="http://tnortho.org/forum/forums/users/infogame/">daftar poker online 2019</a>

<a href="https://infopermainan.com">Daftar situs poker online terpercaya 2019</a>

 

<a href="https://trikpkvonline99.weebly.com/">situs online judi terpercaya</a>

23.12.2019 08:30:09 | karenminton

 

Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative.

norton.com/setup    , mcafee.com/activate  , norton.com/setup

 

norton.com/setup   , office.com/setup   , office.com/setup   , norton.com/setup

12.12.2019 19:45:26 | Techpro

 www.diagnostic-immobilier-la-ciotat.fr/
12.12.2019 11:05:12 | norton.com/setup

 norton.com/setup - Norton is undoubtedly the best antivirus software developed by the Symantec Corporation. It is available for every device like Mac, Windows, and even Android, as well. Most importantly, it offers lots of advanced features that include three types of scans (Quick, Full system, and Custom scan), and speak to the real person in support as well.

12.12.2019 10:57:39 | mcafee.com/activate

 mcafee.com/activate - McAfee is an America-based multinational enterprise that provides top-notch computer security programs. The need for computer security software has increased with the surge of Internet users worldwide. McAfee offers premium-class web-security programs that help protect your system from various online threats.

12.12.2019 07:14:16 | office.com/setup

 office.com/setup - Nowadays businesses are not restricted by geographical barriers, which calls for a universally used program in every office premise. This is where Microsoft Office comes in as it is used widely in the offices all around the globe. Every industry and sector avails the esteemed apps and features of MS Office; be it schools, hospitals, offices, or banks. Microsoft Office also known as Office is a family of premium customer software manufactured and distributed by Microsoft.

09.12.2019 23:02:24 | Diagnostic immobilier 13004

www.diagnostic-immobilier-13004.fr/

Techpro


09.12.2019 23:00:59 | Diagnostic immobilier 13004

Techpro

 www.diagnostic-immobilier-13004.fr/

 

Untitled Documentceskecasino.com

www.praguechess.cz |
reserved by Pražská šachová společnost, o.s. | designed by pb | optimalized 1024x768 IE, FireFox